K. Klarissza

2022. dec 19.4 perc

Hogyan készíts hatékony videós tartalmakat?

Kíváncsi vagy arra, hogyan készíthetsz hatékony videós tartalmakat az Instagram, TikTok, YouTube és más közösségi média platformok számára? Ebből a cikkből megtudhatod, hogyan hozhatsz létre marketingcélokat szolgáló videótartalom stratégiát.

Elő a videós tartalmakkal!

Jelenleg a videós tartalmak uralják a közösségi médiát. Az olyan platformok, mint a YouTube és a TikTok, elég nagyra nőttek ahhoz, hogy megkérdőjelezzék a Google keresőmotorként betöltött elsőbbségét.

Sok platform, mint az Instagram, a Facebook vagy a Pinterest a függőleges, rövid formátumú videók felé fordultak. Egyetlen, organikus, 30 másodperces klippel hatalmas márkamegjelenést érhetsz el, ami néhány évvel ezelőtt még lehetetlen volt. Persze egy ilyen 30 másodperces videó mögött általában rengeteg tervezés és előkészítés zajlik a színfalak mögött.

Azt tehát mindenki tudja, hogy videós tartalmakra van szüksége, azt azonban már nem mindenki tudja, hogy emellett egy videótartalom stratégia is elengedhetetlen.

Nézzük meg hat ponton keresztül a videótartalom stratégia kulcsfontosságú elemeit, hogy tartalmaid elérjék a megérdemelt nézettséget, követőket szerezzenek és nem utolsó sorban eladásokat generáljanak.

1. Ki a közönséged?

A videótartalom stratégia első lépése annak meghatározása, hogy kit szeretnél elérni. Ki a Te célközönséged?

Kezdd az ideális ügyfél képének felépítésével. Hozz létre egy jól lekerekített avatart, amely képviseli a közönségedet. Kik ők? Milyen közösségi platformokat használnak? Mivel foglalkoznak? Mit csinálnak szabadidejükben? Mik a hobbijaik? Mit akarnak, mire van szükségük, mire vágynak? Mik a céljaik?

Ha már van előtted egy kép az ideális vevődről, sokkal könnyebben találhatsz tartalmi ötleteket. Egy ilyen avatar segítségével nagyon konkrét tartalmat hozhatsz létre egy pontosan meghatározott célcsoport számára.

2. Mi a célod?

Ismered a célközönségedet, ismered a céljaikat és van néhány ötleted a tartalommal kapcsolatban, amely segít nekik eljutni oda.

De mi a célod? Mit akarsz, mit tegyenek? Előfordulhat, hogy azt szeretnéd, hogy nézőid előfizetőkké váljanak. Esetleg terméktesztelőket, befektetőket vagy támogatókat keresel? Vagy inkább egy bejáratott vállalkozásként vevőket vagy ügyfeleket szeretnél szerezni?

A pénzkereset útja, akár előfizetés, termékértékesítés, vagy tanfolyami regisztráció útján történik, jelentősen függ attól, hogy milyen közösségi platformokat használsz és mi iránt érdeklődik a célközönséged.

3. Ki a tartalmad arca?

Melyik videótartalmat nézik meg, osztják meg és követik a legtöbben?

Erre van egy egyszerű válasz. Azt, ahol a tartalom hiteles, őszinte és természetes. Ehhez pedig a legjobb egy előadó, aki mindig szerepel a videókon. Amikor ugyanis az emberek ugyanazt a személyt látják az összes tartalomban, elkezdik felismerni és egyfajta bizalmi kapcsolatot kialakítani felé. Még akkor is, ha a tartalom stílusa vagy fókusza idővel megváltozik, a következetes előadó segít a közönség megtartásában.

A következetes előadó a márka üzenetének és imázsának része. Ne feledd, hogy jelenleg a videó a legjobb módja annak, hogy az interneten látható legyél. Ezek a videómegtekintések pedig nagyobb hatással lesznek az eredményre, ha az emberek felismernek valakit és kapcsolatba lépnek vele.

Ez a sztár előadó pedig valószínűleg Te vagy, hiszen ki más tudná jobban képviselni a saját vállalkozásodat, mint Te magad?

Még ha nem is érzed jól magad azonnal a kamera előtt, ez egy olyan készség, amelyet érdemes megtanulni és hidd el, kellő gyakorlással hamar el lehet sajátítani. Nem kell a tökéletességre törekedned, sokkal inkább légy őszinte és hiteles! A nézők jobban értékelik a videóidat, ha valódi érzelmeket mutatsz meg és valós történeteket osztasz meg a munkádról.

4. Milyen témákat dolgozz fel?

A tartalmat optimalizálhatod, hogy értékessé és hasznossá tedd a nézőid számára. De nem kell válaszolnod a világ minden kérdésére. Ehelyett érdemes picit finomítani a dolgokon.

Olyan konkrét tartalmi ötleteket keress, amelyek segítenek a célközönségednek elérni a céljait és csak azokra összpontosíts. Ezek azok a tartalmi témák, amelyek a legtöbb követőt és a legtöbb konverziót eredményezik, ami a videótartalmi stratégiád valódi célja.

5. Hogyan készíts egyszerűen videós tartalmat?

A tartalomstratégia ezen részének hatékonynak és gyors átfutási idejűnek kell lennie. Ez azt jelenti, hogy mindössze egy-két óra legyen elég egy videó elkészítésére. A közösségi média nagy volumenű, ezért nem érdemes napokat tölteni egyetlen videó elkészítésével.

Íme néhány egyszerű módszer, hogy felgyorsítsd a folyamatot.

  • A videózás előtt szánj 10 percet a videód legfontosabb pontjainak felvázolására, beleértve az azonnali csalit és valami olyasmit, amivel jutalmazhatod a nézőket azért, ha a videó végéig Veled tartanak. Egy jól felépített videót sokkal könnyebb felvenni és megnézni is.

  • Beszélj nyugodt, természetes stílusban. Nem kell időt tölteni egy teljes forgatókönyv megírásával vagy a legjobb benyomás kialakításával.

  • Sokak számára egyszerűbb a videók kötegelt felvétele, majd a klipek egyenkénti szerkesztése és közzététele. Így, bár több utómunka van vele, de a rövid, szakaszonkénti felvétel oldja a stresszt és segít jobban összpontosítani a mondanivalónkra.

  • Időt és erőfeszítést takaríthatsz meg a videós tartalmak előállításának egyes elemeinél, ha kiszervezel egy-egy feladatot. Például lehet, hogy Te szerepelsz a videóban, de valaki más gondoskodik a videó szerkesztéséről, a videóleírások megírásáról vagy az indexkép megtervezéséről.

  • Ha bármilyen hosszú formátumú videót rögzítesz, feltétlenül használd fel újra a rövid formátumú videóstratégiádban. Egyetlen, hosszabb videót sok különböző rövid klipre lehet feldarabolni, amelyeket újra közzé tehetsz különböző platformokon: TikTok, Instagram Reels, YouTube Shorts… bárhol, ahol a célközönséged videót néz.

6. Hogyan értékeld a videós tartalmaidat?

Minden videónak – még a legrövidebb formátumúnak is – egy csalival kell indítania. Ez az, ami ráveszi az embereket, hogy figyeljenek. Minden videódban tehát meg kell adni közönséged részére az indokot, hogy tovább nézzék.

A videótartalom stratégia értékelésénél a legfontosabb mutató a megtartási grafikon. Ez azt méri, hogy hányan hagyják abba a videóid nézését és mikor. Ennek láttán azonban ne keseredj el, még a legnépszerűbb online streamerek megtartási arányai is körülbelül 70% a videóik végére. Bármely videó első néhány másodpercében várhatóan elveszíti a nézők 20%-át, és ha a végére még mindig a közönség 50%-a nézi, az már nagy eredmény.

Az a néhány ember viszont, aki végig nézi, a legnagyobb valószínűséggel konvertál. Tehát törekedj rá, hogy a lehető legmagasabb szintű legyen videóidnál a megtartási arány.

Alapvető fontosságú, hogy folyamatosan finomítsd videótartalmi stratégiádat és tesztelj új ötleteket, hogy a lehető legnagyobb mértékben növeld a közönségedet. Ha időt szánsz arra, hogy megértsd a közönségedet és tartalmi igényeiket, akkor minél előbb élvezheted a márkád ismertségét, a követők számának növekedését és a konverziós eredményeket.

Forrás:

https://www.socialmediaexaminer.com/video-content-strategy-how-to-get-started/

    350
    0